Dragi bratje in sestre, še naprej sanjam o Cerkvi, ki bo vsa misijonska in o novi pomladi misijonskega delovanja krščanskih skupnosti. Ponavljam Mojzesovo želo za Božje ljudstvo na poti: »Ko bi se le vse Gospodovo ljudstvo spremenilo v preroke« (4 Mz 11,29). Da, vsi v Cerkvi bodimo to, kar pri krstu že smo: preroki, priče, Gospodovi misijonarji! V moči Svetega Duha in do skrajnih mej sveta. Marija, kraljica misijonov, prosi za nas.
                                                                                                              (Iz poslanice papeža Frančiška za letošnjo Misijonsko nedeljo)

Iz duhovne zapuščine + rojaka g. škofa dr. Jožefa Smeja

Ostanite sami. V Dnevniku rimskega cesarje filozofa Marka Avrelija (121-180) beremo: »Ljudje si želijo oddiha na podeželju, na morju, v gorah… In vendar se lahko vsako uro umakneš v samega sebe. Saj ne najde človek nikjer tišjega in mirnejšega zavetja kot v svoji duši… Zato misli že vendar na to, da se umakneš na tiho pristavico, ki jo nosiš v sebi! Čim večkrat utegneš, si privošči ta oddih in se pomlajaj v njem.«