Pri obhajanju sv. maše postane navzoča Kristusova oseba – učlovečena Beseda. Ki je bila križana, je umrla in vstala za zveličanje sveta. Zagotovo je Jezus Kristus na mnogotere načine prisoten v svoji Cerkvi: v svoji besedi, v molitvi vernikov, v ubogih, v bolnih …, v zakramentih …Toda predvsem je navzoč pod evharističnima podobama kruha in vina.
Kako velik, dragocen in nenadomestljiv je za naš blagor dar sv. maše, tudi v času korone.

Iz duhovne zakladnice + rojaka g. škofa dr. Jožefa Smeja

Za vsako sveto mašo kot ponavzočenjem kalvarijske daritve, z vsakim podeljenim zakramentom z vsakim duhovnikovim blagoslovom se zavre ali vsaj omeji vpliv »vladarja tega sveta«.
»Strašen in pameten duh, duh samouničenja«, kot ga imenuje Dostojevski, si na vso moč prizadeva, da ljudje ne bi molili, da ne bi obiskovali maše, da ne bi prosili za nove duhovne poklice, ker bi s tem zmanjšali njegov vpliv.