MISEL TEDNA-1. OBLETNICA SMRTI G. ŠKOFA JOŽEFA SMEJA

Božji Sin je odločil, naj se tako vse dobe njegovega življenja in vse njegove skrivnosti v nas dovršijo in dopolnijo. V nas hoče dopolniti skrivnost svojega učlovečenja, rojstva, skritega življenja, ko se oblikuje v nas in se znova rodi v naših dušah po zakramentu krsta in presvete evharistije in nas tako usposablja, da živimo duhovno in notranje življenje, ki je z njim skrito v Bogu. V nas hoče dovršiti skrivnost svojega trpljenja, smrti in vstajenja, ker stori, da z njim in v njem trpimo, umrjemo in vstanemo… Tako se bodo Kristusove skrivnosti dopolnjevale do konca tistega časa, ki ga je on sam določil za dovršitev svojih skrivnosti v nas in v svoji Cerkvi, to je do konca sveta. (sv. Janez Eudes)

Iz duhovne zakladnice + rojaka g. škofa dr. Jožefa Smeja
(Ob prvi obletnici njihovega odhoda v večnost)

Če bi prelistali vse slovarje, ne bi mogli najti bolj osrečujočih besed, kot sta »oče« in »večno življenje«. Kje je oče res oče v pravem pomenu besede, tam je tudi mati, tam so otroci, tam je dom, tam je bližina, tam je toplina. Novi katekizem bi se bil lahko začel  z besedo »Bog«. Toda namesto tega ima besedo »Oče«. Bog je Oče, se pravi Ljubezen, Luč, ker nam obljublja ne samo življenje, marveč večno življenje.

P. s. Dragi g. škof! Verujemo, da bivate v miru, v naročju večne Luči. Izprosite nam od Očeta, naj žarke njegove luči z veseljem sprejemajo tudi srca, nas še potujočih.