+ Jožef Rogač

»V Gospodovi hiši bom vedno prebival.«

Dragi župljani,

kakor vam je že verjetno znano se je minuli petek, 12. marca, po krajši bolezni preselil v večnost naš rojak g. Jožef Rogač, župnik v Podčetrtku in Polju ob Sotli in dekan dekanije Kozje. Rojen je bil leta 1973; v mašnika je bil posvečen 29. junija 1999; novo mašo pa je imel 11. julija istega leta. Zanimivo, da mu je bil novomašni pridigar škof dr. Jožef Smej, ki je pretopil prag večnosti »tik« pred njim (novembra 2020). Dve leti je bil kaplan na Tišini, nato pa še štiri leta v Beltincih, od tu pa je odšel za župnika v Podčetrtek, kjer je služboval do smrti.

Pogreb + g. Jožefa bo v torek, 16. marca ob 12.00 v Bogojini. V mrliško vežico bo prepeljan uro pred pogrebom. Po pogrebu (v ožjem krogu) bo v župnijski cerkvi sv. maša, kjer se bo isti dan, zanj darovala še ena sv. daritev in sicer ob 18.00.
Gospodar življenja, ki je Jožefa poklical v duhovniško službo, naj mu nakloni delež pri nebeški gostiji. Njegova žrtev, pa naj nam pri Gospodarju žetve izprosi nove duhovne poklice.

Svojcem izrekamo globoko iskreno sožalje in obljubljamo molitveni spomin.